Thor: The Dark World (Thor: Mroczny Świat)

Marvel na dobre rozkręcił już produkcję taśmową, która po prostu drukuje pieniądze. Dwa poprzednie filmy (Iron Man 3 i Avengers) zapewniły przychód powyżej 1 mld $ każdy, a drugi Thor przy pomocy Mjölnira miażdży obecnie całą konkurencję w box office. Jak na razie tylko Agents of S.H.I.E.L.D. są pozycją dla hardkorowych fanów (albo ludzi nie mających nic przeciwko zabieraniu im co tydzień 45 minut z życia przez przeciętny serial – należę do nich) i mogą zaliczyć cancel po pierwszym sezonie (albo wcześniej). thor_the_dark_world_scaled Wracając do boga piorunów. Przed pójściem do kina powtórzyłem sobie pierwszą część i muszę powiedzieć, że trochę straciła. W „dwójce” z kolei popełniono trochę, jak to nazywam, „sequelowych grzechów”. Przede wszystkim zbyt często jest śmiesznie. Nie wiem skąd się to bierze, ale bardzo często w drugich filmach upychają humor gdzie tylko się da, nawet w scenach gdzie najzwyczajniej w świecie nie pasuje. Zawsze mnie to drażni i nawet w przypadku „Dark World”, gdzie w większości dowcip wywołuje autentyczny śmiech, nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że gdyby trochę przestawili akcenty, wyszłoby lepiej.

Fabuła jest standardowa – wszechświat stoi na krawędzi zagłady, więc dzielni bohaterowie muszą się sprężyć, żeby go uratować. W tle sporo walki i romans, czyli wszystko czego można się spodziewać po filmie mającym dostarczyć trochę rozrywki. Na wyróżnienie zasługuje Tom Hiddleston, który jest chyba najlepszą rzeczą jaka przytrafiła się serii o Thorze. Tym razem jego Loki nie jest aż tak jednowymiarowy jak w „jedynce” i Avengersach. Niby wiemy, że on ciągle będzie mącił i spiskował, ale pokazuje się też z lepszej strony i już nie jesteśmy tacy pewni. Anglik bardzo dobrze to odgrywa.
Również humorystyczne sceny z jego udziałem podobały mi się najbardziej.

Lekkie kino na pochmurne popołudnie. 3D jest oczywiście zbędne, więc jeśli macie wybór zalecam dwuwymiarowy seans. Oczywiście przy założeniu, że nie żal Wam pieniędzy na typowego blockbustera. 6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *