GSM #13: Studio BX & Hedningarna – Disdain & fear (Wiedźmin 2: Zabójcy królów)


W zasadzie nie jest to utwór z soundtracku, a z trailera do drugiej części przygód Geralta. Tytuł zremiksowanej piosenki szwedzkiego zespołu Hedningarna brzmi „Vargtimmen” („Godzina wilka” – trafne, nieprawdaż?). Drugi Wiedźmin w ogóle miał świetne trailery, których w sumie były trzy. Drugi, z muzyką Chopina i zatytułowany „Hope” wyglądał tak:

Trzeci, „Love & blood”, zawierał tradycyjnie tajną informację od REDów i prezentował się następująco:

Dzisiaj na wiedźmińskim kanale youtube ma z kolei zostać zamieszczony jeszcze gorący teaser z nowym gameplayem, który został po raz pierwszy pokazany wczoraj w nocy na VGX Awards. Mam nadzieję, że będzie w 1080p, bo stream i klipy z tej imprezy są po prostu tragiczne. Ile się dzisiaj (piszę to w niedzielę) naszukałem jakiejś przyzwoitej wersji, to moje. Ostatecznie znalazłem ją w gąszczu 6-godzinnego video na twitchu, bo na oficjalnej stronie Spike’a stwierdzili, że 320×240 wystarczy. Jeśli jest tam jakiś magiczny przycisk „włącz HD”, to bardzo się postarano o jego dobre ukrycie. Hint: mamy 2013 rok, 720p powinno być domyślnym minimum. OK, może trochę przesadzam. Ale przynajmniej niech w widocznym miejscu dadzą opcję do zmieniania jakości (wg mnie jej tam po prostu nie ma, ale może mam coś z oczami), a nie tony jakiegoś gówna, przez które nie sposób się przekopać żeby dotrzeć do najważniejszego. /Dygresja.

Zbyt wiele nowych rzeczy tam nie ma, raptem kilka scenek, ale przynajmniej jedna powoduje opad szczęki – widok na miasto (Novigrad?) z lotu ptaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *