FSF #34: The Servant – Cells (instrumental) (Sin City)


Trochę oszukuję, bo instrumentalna wersja utworu nieistniejącej już grupy The Servant nie znalazła się na soundtracku – była wykorzystywana w kampanii reklamowej „Sin City” oraz na wydaniu DVD filmu. Kawałek jest jednak tak dobry, że nie można obok niego przejść obojętnie. To samo tyczy się komiksu i filmu (pozycja obowiązkowa dla każdego kinomaniaka, choćby ze względu na sposób kręcenia). Pod koniec sierpnia do kin wejdzie druga część, po której oczekuję podobnego poziomu.

Skoro już jestem przy Franku Millerze, to ciąg skojarzeń był nieunikniony. Kilka dni temu pojawił się pierwszy trailer „Gotham”:

Film telewizyjny, który można nazwać „Batman: Year Zero”. „Year One” napisał oczywiście Miller – komiks ten także doczekał się ekranizacji (bardzo dobrej zresztą), ale w wersji animowanej. Podczas napisów końcowych również leci instrumentalna wersja pewnego utworu. Co prawda trochę przerobionego, ale łatwo go rozpoznać:

Nieprawdaż? Dla ułatwienia – inny cover powyższego gościł wcześniej w FSF. Żeby uzupełnić codzienną porcję ciekawostek dodam tylko, że w „Gotham” Jima Gordona gra Ben McKenzie, który w „Year One” podkładał głos… Batmanowi.

Jedna myśl nt. „FSF #34: The Servant – Cells (instrumental) (Sin City)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *