BlizzCon 2014 – dzień pierwszy

Za jakieś półtorej godziny zaczynamy zabawę. Zacznie się zapewne reklamowanym ostatnio filmem dokumentalnym o WoWie, później sporo Hearthstone’a, a o 23:15 mam nadzieję, że pokażą trailer do filmu.

<18:42> No proszę, Marcin „Gnimsh” Filipowicz będzie jednym z komentatorów turnieju w HS.

<20:10> Mike Morhaime odnosi się do GamerGate i prosi o przypomnienie wszystkim, że granie i społeczność graczy jest ponad to. Duży pozytyw.

<20:19> Zamknięta beta HotS 13 stycznia. Nie dostanę zaproszenia tak jak i do alfy zapewne :-) Aczkolwiek model Thralla wygląda miodnie. No i Lost Vikings… Pamiętam tę grę jeszcze z Amigi.

<20:23> Rok temu pisałem, że Hearthstone na platfromy mobilne to ostateczne narzędzie Blizza do władzy nad światem. Co już się potwierdziło ;-D W grudniu HS startuje na tablety Androidowe.

<20:28> Pierwszy dodatek do Hearthstone nosi tytuł Goblins vs Gnomes i startuje już w grudniu! Jestem ogromnie zaskoczony, że tak szybko się uwinęli. Rozszerzenie jest grywalne na BlizzConie i ma zawierać 120+ nowych kart, więc pewnie jutro zobaczymy je na hearthpwn.com :-)

<20:29> Właśnie zapowiedzieli drugi dodatek do SCII – Legacy of the Void. Trailer fajny. Nie podali jednak daty premiery.

<20:30> Metzen na scenie i 20-lecie Warcrafta oraz 10-lecie WoWa.

<20:41> Ten BlizzCon miał być nudny. Nic z tego. Overwatch – nowa gra od Blizza. Pewnie za minimum 5 lat.

<20:49> No dobra, może trochę szybciej. Był pokazany gameplay, beta w 2015, grywalna wersja na BlizzConie. Gra wygląda na coś w stylu Team Fortress, oczywiście z dodatkiem magii Blizzarda.

<22:45> Turniej Hearthstone’a już zdążył przynieść dwa świetne pojedynki. Tymczasem w reżyserce:
hs tournament directing

<23:15> Dobra, dawać trailer i szczegóły kto gra kogo.

<23:26> Dobra, o co chodzi z fightforthealliance.com i fightforthehorde.com?

<23:42> Travis Fimmel jako Lothar i Toby Kebbell jako Durotan. Jeśli chodzi o historię film jest kompletny. Czekamy do 2016, bo efektów specjalnych jest od groma. Cytując: „It’s Avatar and Lord of the Rings at the same time.”

<23:47> Clancy Brown jako Blackhand, będzie też Gul’dan (Daniel Wu), Dominic Cooper zagra króla Llane’a. Paula Patton jako Garona, ale to było wiadomo z doniesień z Comic Conu.

<23:51> Zbroja Llane’a – opad szczęki. Pokazali też jak będzie wyglądał Orgrim (Rob Kazinsky) – jeszcze większy opad.

<00:11> llane

orgrim

<01:16> Pora zacząć zbierać golda i dust na nowe karty z dodatku do Hearthstone’a.

14 myśli nt. „BlizzCon 2014 – dzień pierwszy

 1. Mam (bardzo) cichą nadzieję, że mnie czymś ciekawym zaskoczą, ale tak naprawdę nie oczekuję jednak żadnych fajerwerków tym bardziej, że w zasadzie poza WoW-em jakoś nic innego mnie nie interesuje.
  Na pewno będzie ciekawie na Arenie. Oglądałem wstępne rozgrywki z wypiekami na twarzy, pomimo że kompletnie nie rozumiałem i nie widziałem nic poza wahaniami HP na ramkach. Podziwiam zarówno graczy na tym poziomie, jak i komentatorów. I wcale nie kibicuję 3 Amigos (jak większość mi znanych osób), a jednak faworytom czyli Skill-Capped EU.
  Interesuje mnie także film, więc o północy może też być ciekawie. Ale ogólnie jakoś bez emocji.

  • Nie wiem jak można oglądać WoWową Arenę. Zero przejrzystości, kompletny chaos, a pojedynki przypominają, cytując klasyka, „napieprzanie się ziemniaków przy użyciu mikroskopijnych obieraczek”. Też się kompletnie nie znam, tak samo jak na SCII, ale tę drugą grę zawsze ogląda mi się świetnie.

 2. Bardzo lubię oglądać te ich filmy i prezentacja Overwatch nie jest wyjątkiem. Ale niemal na pewno to nie świat dla mnie, niestety. Tym bardziej niestety, że nie będzie alternatywy dla WoW-a przez następnych kilkanaście lat. Ale może to i dobrze?

  • Ale po co alternatywa dla WoWa? Zobaczymy jeszcze jak będzie WoD wyglądał w praktyce, ale gra cały czas jest w świetnej formie i nie zapowiada się na jej obniżkę.

   • Dlatego też jakoś smutny nie jestem ;-) Po prostu przez chwilę miałem nadzieję, że zaprezentują coś, co WoW-a co prawda nie zastąpi, ale będzie jakoś tam dla mnie atrakcyjne, jakiś świat, który mnie porównywalnie wciągnie. Wiem, to trudne, ale przez chwilę myślałem, że może jednak… Ha, jednak nie.

 3. Nie wiem, jaki będzie film, ale strasznie fajnie się słucha i patrzy na tych zakręconych facetów, tak przejętych i bawiących się w coś, co widać, że sprawia im niesamowitą frajdę.

 4. Ticketa nie mam, ale darmowy wstep byl surper, ale zaskoczenie z tym nowym „swiatem” – Overwatch . Troche to chyba nie ta bajka do ktorej przyzwaczail nas Blizz, ale moze cos z tego bedzie, taki relaks ala Quake Live

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *